Vishay/Dale CMF075R6000JNR880
CMF075R6000JNR880 picture photo
Mfg. Part Number
CMF075R6000JNR880
Brief Description
RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF075R6000JNR880.pdf
Availability of CMF075R6000JNR880
QUANTITY
CMF075R6000JNR880 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF075R6000JNR880
Internal Part NumberEIS-CMF075R6000JNR880
Standard Package2,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF075R6000JNR880
Related LinksCMF075R6, CMF075R6000JNR880 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF075R6000JNR880 Details Description
Related parts for CMF075R6000JNR880
Crystal 5.0680MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE USB-A 4.75X1.7 CNTR NEG datasheet.pdf
CONN HOUSING 16 POS datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf