Vishay/Dale CMF0768K000JLEB
CMF0768K000JLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF0768K000JLEB
Brief Description
RES 68K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF0768K000JLEB.pdf
Availability of CMF0768K000JLEB
QUANTITY
CMF0768K000JLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF0768K000JLEB
Internal Part NumberEIS-CMF0768K000JLEB
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF0768K000JLEB
Related LinksCMF0768, CMF0768K000JLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF0768K000JLEB Details Description
Related parts for CMF0768K000JLEB
MOSFET P-CH 20V 1A SOT-23 datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 200V 250A TO-220 datasheet.pdf
CONN PIN 2WIREWRAP POST TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 100' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 15A TO220 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf