Vishay/Dale CMF07750R00JNR6
CMF07750R00JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF07750R00JNR6
Brief Description
RES 750 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF07750R00JNR6.pdf
Availability of CMF07750R00JNR6
QUANTITY
CMF07750R00JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF07750R00JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF07750R00JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF07750R00JNR6
Related LinksCMF0775, CMF07750R00JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF07750R00JNR6 Details Description
Related parts for CMF07750R00JNR6
CONN HEADER 2MM QUAD STR 60POS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 500KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE AUTO 100A 58VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 4.3UH 230MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 18.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB datasheet.pdf
EVAL BOARD datasheet.pdf
24-bit, 96kHz Stereo DAC with Volume Control IC datasheet.pdf