Vishay/Dale CMF079K1000GKEK
CMF079K1000GKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF079K1000GKEK
Brief Description
RES 9.1K OHM 1/2W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF079K1000GKEK.pdf
Availability of CMF079K1000GKEK
QUANTITY
CMF079K1000GKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF079K1000GKEK
Internal Part NumberEIS-CMF079K1000GKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF079K1000GKEK
Related LinksCMF079K, CMF079K1000GKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF079K1000GKEK Details Description
Related parts for CMF079K1000GKEK
CONN PLUG 3POS LOW PROFILE datasheet.pdf
IC ENCODER/DECODER IRDA 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 32VAC/VDC 3AB 3AG datasheet.pdf
1/2 INCH HST BLACK LG 200' SPOOL datasheet.pdf
CLEAN & STRIP BOND CLEAN BRUSH datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf