Vishay/Dale CMF201K5000GNEA
CMF201K5000GNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF201K5000GNEA
Brief Description
RES 1.5K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF201K5000GNEA.pdf
Availability of CMF201K5000GNEA
QUANTITY
CMF201K5000GNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF201K5000GNEA
Internal Part NumberEIS-CMF201K5000GNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF201K5000GNEA
Related LinksCMF201K, CMF201K5000GNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF201K5000GNEA Details Description
Related parts for CMF201K5000GNEA
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.110" (2.79mm) Solder datasheet.pdf
DC12 POWER ENTRY MODUL 1A datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 50POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 24CKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V JB 0603 datasheet.pdf