Vishay/Dale CMF201R0000GNBF
CMF201R0000GNBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF201R0000GNBF
Brief Description
RES 1 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF201R0000GNBF.pdf
Availability of CMF201R0000GNBF
QUANTITY
CMF201R0000GNBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF201R0000GNBF
Internal Part NumberEIS-CMF201R0000GNBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF201R0000GNBF
Related LinksCMF201R, CMF201R0000GNBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF201R0000GNBF Details Description
Related parts for CMF201R0000GNBF
RELAY GENERAL PURPOSE SPST 3A 5V datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST FLUSH 8POS 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.7V 10DFN datasheet.pdf
SWITCH SPST 5A PIN PLUNGER TAB datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 119MA 14.7 OHM datasheet.pdf