Vishay/Dale CMF2027R000GNEK
CMF2027R000GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF2027R000GNEK
Brief Description
RES 27 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF2027R000GNEK.pdf
Availability of CMF2027R000GNEK
QUANTITY
CMF2027R000GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2027R000GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF2027R000GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)