Vishay/Dale CMF20330R00GKEA
CMF20330R00GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF20330R00GKEA
Brief Description
RES 330 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20330R00GKEA.pdf
Availability of CMF20330R00GKEA
QUANTITY
CMF20330R00GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20330R00GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF20330R00GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20330R00GKEA
Related LinksCMF2033, CMF20330R00GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20330R00GKEA Details Description
Related parts for CMF20330R00GKEA
IC ADC 12BIT PARALLEL 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V C0H 0603 datasheet.pdf
IC DUAL LINE RECEIVER 14-SOIC datasheet.pdf
IC QUAD LOW LINE DRIVER 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1.65MM datasheet.pdf
RES 58.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 38POS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 25POS PIN datasheet.pdf