Vishay/Dale CMF20330R00GKEB
CMF20330R00GKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF20330R00GKEB
Brief Description
RES 330 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20330R00GKEB.pdf
Availability of CMF20330R00GKEB
QUANTITY
CMF20330R00GKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20330R00GKEB
Internal Part NumberEIS-CMF20330R00GKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20330R00GKEB
Related LinksCMF2033, CMF20330R00GKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20330R00GKEB Details Description
Related parts for CMF20330R00GKEB
RES 180K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 1W POWERDI123 datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 1GB datasheet.pdf
CONN FERRULE 2WIRE 20AWG WHITE datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 50V 0.1A SC-59 datasheet.pdf
RACK ALUM 15X20.3X48 BLK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W ISOLATED datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf