t-Global Technology LI98-100-100-0.15-0
LI98-100-100-0.15-0 picture photo
Mfg. Part Number
LI98-100-100-0.15-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
LI98 THERMAL TAPE 100X100X0.15MM
Datasheet Download
LI98-100-100-0.15-0.pdf
Availability of LI98-100-100-0.15-0
QUANTITY
LI98-100-100-0.15-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LI98-100-100-0.15-0
Internal Part NumberEIS-LI98-100-100-0.15-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesLI Series Thermal Interface Material
LI-98 Thermally Conductive Adhesive Tape
Thermal Interface Product Selection
Li98 Thermally Conductive Adhesive Tape for LED Lighting Applications
MSDS Material Safety DatasheetLi98 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesLi-98
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.0060" (0.152mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierFiberglass
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity0.9 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LI98-100-100-0.15-0
Related LinksLI98-100-, LI98-100-100-0.15-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
LI98-100-100-0.15-0 Details Description
Related parts for LI98-100-100-0.15-0
FIXED IND 120NH 785MA 170 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 200-240V datasheet.pdf
FUSE INDUST 4A 240V BS IEC datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.1A SSMINI3 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf