Vishay/Dale CMF20330R00GKR6
CMF20330R00GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF20330R00GKR6
Brief Description
RES 330 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20330R00GKR6.pdf
Availability of CMF20330R00GKR6
QUANTITY
CMF20330R00GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20330R00GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF20330R00GKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20330R00GKR6
Related LinksCMF2033, CMF20330R00GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20330R00GKR6 Details Description
Related parts for CMF20330R00GKR6
RES 4.53K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 30A PPAK SO-8 datasheet.pdf
IC GATE DVR 9A NON-INV 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
MINIFIT BMI RA HDR TIN MF/BL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf
IC OPAMP US8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
SSD 2.5" X-55 240GB EM-MLC FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf