Vishay/Dale CMF203K3000JNR6
CMF203K3000JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF203K3000JNR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.3K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF203K3000JNR6.pdf
Availability of CMF203K3000JNR6
QUANTITY
CMF203K3000JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF203K3000JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF203K3000JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF203K3000JNR6
Related LinksCMF203K, CMF203K3000JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF203K3000JNR6 Details Description
Related parts for CMF203K3000JNR6
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 2AWG 1/2 datasheet.pdf
IC AMP AUD CLASS D BTL PWRSSO36 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SU 10.16HP/07/270F3.5AG BK datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W .02% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf