Vishay/Dale CMF203K9000JNEA
CMF203K9000JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF203K9000JNEA
Brief Description
RES 3.9K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF203K9000JNEA.pdf
Availability of CMF203K9000JNEA
QUANTITY
CMF203K9000JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF203K9000JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF203K9000JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF203K9000JNEA
Related LinksCMF203K, CMF203K9000JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF203K9000JNEA Details Description
Related parts for CMF203K9000JNEA
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf