Vishay/Dale CMF2043R000GNRE
CMF2043R000GNRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF2043R000GNRE
Brief Description
RES 43 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF2043R000GNRE.pdf
Availability of CMF2043R000GNRE
QUANTITY
CMF2043R000GNRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2043R000GNRE
Internal Part NumberEIS-CMF2043R000GNRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2043R000GNRE
Related LinksCMF2043, CMF2043R000GNRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2043R000GNRE Details Description
Related parts for CMF2043R000GNRE
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 4DSBGA datasheet.pdf
SEATING TL 4 PR 12 COL HDR datasheet.pdf
RES 1.46K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf