Vishay/Dale CMF2047K000GNR6
CMF2047K000GNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF2047K000GNR6
Brief Description
RES 47K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF2047K000GNR6.pdf
Availability of CMF2047K000GNR6
QUANTITY
CMF2047K000GNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2047K000GNR6
Internal Part NumberEIS-CMF2047K000GNR6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2047K000GNR6
Related LinksCMF2047, CMF2047K000GNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2047K000GNR6 Details Description
Related parts for CMF2047K000GNR6
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TAPE ELECTROPLATING 4"X5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN ADAPTER 9P-9P F-M PNL MNT datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK SHLD 100' datasheet.pdf