Vishay/Dale CMF20510K00GNEB
CMF20510K00GNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF20510K00GNEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 510K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20510K00GNEB.pdf
Availability of CMF20510K00GNEB
QUANTITY
CMF20510K00GNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20510K00GNEB
Internal Part NumberEIS-CMF20510K00GNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20510K00GNEB
Related LinksCMF2051, CMF20510K00GNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20510K00GNEB Details Description
Related parts for CMF20510K00GNEB
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR 50A 480VAC AC datasheet.pdf