Vishay/Dale CMF20750R00JKBF
CMF20750R00JKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF20750R00JKBF
Brief Description
RES 750 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF20750R00JKBF.pdf
Availability of CMF20750R00JKBF
QUANTITY
CMF20750R00JKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20750R00JKBF
Internal Part NumberEIS-CMF20750R00JKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20750R00JKBF
Related LinksCMF2075, CMF20750R00JKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20750R00JKBF Details Description
Related parts for CMF20750R00JKBF
CONN BLOCK TERM PCB 5.08MM 8POS datasheet.pdf
RELAY SSR AC 240VAC 50A PNL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY 3POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 42V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 425MA 550 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.075A 130 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf