Vishay/Dale CMF2082R000GNEK
CMF2082R000GNEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF2082R000GNEK
Brief Description
RES 82 OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF2082R000GNEK.pdf
Availability of CMF2082R000GNEK
QUANTITY
CMF2082R000GNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2082R000GNEK
Internal Part NumberEIS-CMF2082R000GNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2082R000GNEK
Related LinksCMF2082, CMF2082R000GNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2082R000GNEK Details Description
Related parts for CMF2082R000GNEK
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED OSTAR 6CHIP W/LENS WHT 3000K datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 50A DC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
ACP-101 CUTOFF-DIES datasheet.pdf
DIODE ZENER 37.6V 500MW SOD323F datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSI ABSO 12V SMT datasheet.pdf
RES 157.315 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf