Vishay/Dale CMF2082R000JNR6
CMF2082R000JNR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF2082R000JNR6
Brief Description
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF2082R000JNR6.pdf
Availability of CMF2082R000JNR6
QUANTITY
CMF2082R000JNR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF2082R000JNR6
Internal Part NumberEIS-CMF2082R000JNR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF2082R000JNR6
Related LinksCMF2082, CMF2082R000JNR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF2082R000JNR6 Details Description
Related parts for CMF2082R000JNR6
CAP TANT 470UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 8A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 39 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf