Vishay/Vitramon VJ0603D4R7BXCAC
VJ0603D4R7BXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R7BXCAC
Brief Description
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R7BXCAC.pdf
Availability of VJ0603D4R7BXCAC
QUANTITY
VJ0603D4R7BXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R7BXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R7BXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R7BXCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R7BXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R7BXCAC Details Description
Related parts for VJ0603D4R7BXCAC
RES 21 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 2W SMBJ datasheet.pdf