Vishay/Dale CMF20887K00GKEA
CMF20887K00GKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF20887K00GKEA
Brief Description
RES 887K OHM 1W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF20887K00GKEA.pdf
Availability of CMF20887K00GKEA
QUANTITY
CMF20887K00GKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20887K00GKEA
Internal Part NumberEIS-CMF20887K00GKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20887K00GKEA
Related LinksCMF2088, CMF20887K00GKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20887K00GKEA Details Description
Related parts for CMF20887K00GKEA
INTERFACE MOD PLUG 37POS D-SUB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 36K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
WB XRLRPLGNR SIDXIT 3.0M CABLE datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 9 Circuit 0.591" (15.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf