Vishay/Dale CMF20910R00JNEB
CMF20910R00JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF20910R00JNEB
Brief Description
RES 910 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF20910R00JNEB.pdf
Availability of CMF20910R00JNEB
QUANTITY
CMF20910R00JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF20910R00JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF20910R00JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF20910R00JNEB
Related LinksCMF2091, CMF20910R00JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF20910R00JNEB Details Description
Related parts for CMF20910R00JNEB
IC OPAMP GP 350KHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES 0.689 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W T18 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 33UF 6.3V 20% X5R 1210 datasheet.pdf