Yageo 9T06031A69R8FBHFT
9T06031A69R8FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A69R8FBHFT
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A69R8FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A69R8FBHFT
QUANTITY
9T06031A69R8FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A69R8FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A69R8FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A69R8FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A69R8FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A69R8FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A69R8FBHFT
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 23MM SMD datasheet.pdf
IC IMAGE SENSOR 1.3MP 48LLC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EARTHING CAP FOR PNLMT CONN datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.5A 80 MOHM TH datasheet.pdf
MARKER PLATE 4HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
DITTO GENDERLESS WTW HSG 3 POS datasheet.pdf