Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH53JD-LC
D38999/26FH53JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH53JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FH53JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FH53JD-LC
QUANTITY
D38999/26FH53JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH53JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH53JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH53JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FH53JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH53JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FH53JD-LC
IC AUDIO CODEC MINIDISC 28-SSOP datasheet.pdf
IC NVSRAM 256BIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX STS192/STM64 1397CB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 100MHZ CMOS 8SOIC datasheet.pdf