Vishay/Dale CMF50100K00BEBF
CMF50100K00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100K00BEBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100K00BEBF.pdf
Availability of CMF50100K00BEBF
QUANTITY
CMF50100K00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100K00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF50100K00BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100K00BEBF
Related LinksCMF5010, CMF50100K00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100K00BEBF Details Description
Related parts for CMF50100K00BEBF
CONN HEADER 32POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC 0.16W 230V 600RPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 25mA Signage 56-QFN (8x8) datasheet.pdf