Vishay/Dale CMF50100K00BHEB
CMF50100K00BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100K00BHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100K00BHEB.pdf
Availability of CMF50100K00BHEB
QUANTITY
CMF50100K00BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100K00BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50100K00BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100K00BHEB
Related LinksCMF5010, CMF50100K00BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100K00BHEB Details Description
Related parts for CMF50100K00BHEB
DEKAFIX GW 5 MARKED A 50/CD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.8A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
2X8 UNSLD GET MARKT KEY A W CPA datasheet.pdf
FUSEHOLDER FPG1 5X20 IP 40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
7.92 WAFER ASSY W/LOCK 5CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CABLE TIE PLATE datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 970MA 265 MOHM datasheet.pdf