Vishay/Dale CMF50100R00BHEK
CMF50100R00BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100R00BHEK
Brief Description
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100R00BHEK.pdf
Availability of CMF50100R00BHEK
QUANTITY
CMF50100R00BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100R00BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50100R00BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100R00BHEK
Related LinksCMF5010, CMF50100R00BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100R00BHEK Details Description
Related parts for CMF50100R00BHEK
CONN HEADER 20POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
511 BLACK 25 PC/PKG datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 45MM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CB 4C 4#12 PIN PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf