Vishay/BCcomponents MRS25000C1543FCT00
MRS25000C1543FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C1543FCT00
Brief Description
RES 154K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C1543FCT00.pdf
Availability of MRS25000C1543FCT00
QUANTITY
MRS25000C1543FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C1543FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C1543FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C1543FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C1543FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C1543FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C1543FCT00
RES ARRAY 8 RES 330K OHM 1506 datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
TEST WIRE XB SERIES 18AWG RED datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8TSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1MM datasheet.pdf
RES 43 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf