Vishay/Dale CMF5010K000FKR6
CMF5010K000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010K000FKR6
Brief Description
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010K000FKR6.pdf
Availability of CMF5010K000FKR6
QUANTITY
CMF5010K000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010K000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5010K000FKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010K000FKR6
Related LinksCMF5010, CMF5010K000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010K000FKR6 Details Description
Related parts for CMF5010K000FKR6
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
SCOTCHLOK BUTT CONN 19-26AWG datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 2.2K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 70W MONO 17SIL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 500MA 48V datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM P600 datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf