Vishay/Dale CMF5010K100FKEK
CMF5010K100FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010K100FKEK
Brief Description
RES 10.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010K100FKEK.pdf
Availability of CMF5010K100FKEK
QUANTITY
CMF5010K100FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010K100FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5010K100FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010K100FKEK
Related LinksCMF5010, CMF5010K100FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010K100FKEK Details Description
Related parts for CMF5010K100FKEK
IC AMP AUDIO PWR .725W MONO 8DIP datasheet.pdf
RES MO 1W 5.11K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 17V 0603 datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 28-29AWG TAB RECPT datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 100 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PRAP SILIC datasheet.pdf