Vishay/Dale CMF5010M000FLEK
CMF5010M000FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010M000FLEK
Brief Description
RES 10M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010M000FLEK.pdf
Availability of CMF5010M000FLEK
QUANTITY
CMF5010M000FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010M000FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF5010M000FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010M000FLEK
Related LinksCMF5010, CMF5010M000FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010M000FLEK Details Description
Related parts for CMF5010M000FLEK
RES 6.65 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V Y5V 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 70MA 1.25 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
BLZP 5.00/04/90F SN BK BX datasheet.pdf
UM5-4854 SAFETY MAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf