Vishay/Dale CMF5010R000JKEA
CMF5010R000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5010R000JKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5010R000JKEA.pdf
Availability of CMF5010R000JKEA
QUANTITY
CMF5010R000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5010R000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5010R000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5010R000JKEA
Related LinksCMF5010, CMF5010R000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5010R000JKEA Details Description
Related parts for CMF5010R000JKEA
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
BAG STATIC ZIP-TOP 6X10" datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
20P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.5A SOD57 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf