Vishay/Dale CMF50110R00BEEB
CMF50110R00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50110R00BEEB
Brief Description
RES 110 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50110R00BEEB.pdf
Availability of CMF50110R00BEEB
QUANTITY
CMF50110R00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50110R00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF50110R00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50110R00BEEB
Related LinksCMF5011, CMF50110R00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50110R00BEEB Details Description
Related parts for CMF50110R00BEEB
CONN HOUSING RCPT 11POS datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MUX 8:1 5GBPS DUAL CML 44MLF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
Crystal 16.3840MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR 6POS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 4SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC datasheet.pdf