Vishay/Dale CMF50113R00FHEK
CMF50113R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50113R00FHEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50113R00FHEK.pdf
Availability of CMF50113R00FHEK
QUANTITY
CMF50113R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50113R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50113R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50113R00FHEK
Related LinksCMF5011, CMF50113R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50113R00FHEK Details Description
Related parts for CMF50113R00FHEK
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 12V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
GDT 150V 20% 20KA datasheet.pdf
SW ROTARY DIP 8MM DEC STRGHT PC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 442K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 63V 20% 2917 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C065MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf