Vishay/Dale CMF5011K000FHR6
CMF5011K000FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5011K000FHR6
Brief Description
RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5011K000FHR6.pdf
Availability of CMF5011K000FHR6
QUANTITY
CMF5011K000FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5011K000FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5011K000FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5011K000FHR6
Related LinksCMF5011, CMF5011K000FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5011K000FHR6 Details Description
Related parts for CMF5011K000FHR6
DIODE GEN PURP 600V 30A TO247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.5MM datasheet.pdf
LOWER PART FOR BC 71.6 HOUSING datasheet.pdf
TFLEX 5190,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
RES 255 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 3SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf