Vishay/Dale CMF5011K500FHEB
CMF5011K500FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5011K500FHEB
Brief Description
RES 11.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5011K500FHEB.pdf
Availability of CMF5011K500FHEB
QUANTITY
CMF5011K500FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5011K500FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5011K500FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5011K500FHEB
Related LinksCMF5011, CMF5011K500FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5011K500FHEB Details Description
Related parts for CMF5011K500FHEB
RES 124 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY PACK 9.6V 1000 MAH NICAD datasheet.pdf
CONN RECEPT 22POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V D 8450MAH NIMH datasheet.pdf
CAP CER 180PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20NS 28TSOP datasheet.pdf
LED GREEN XLAMP CLR SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
LED COB 4000K 80CRI 36V SMD datasheet.pdf