Vishay/Dale CMF50127R00FHEK
CMF50127R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50127R00FHEK
Brief Description
RES 127 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50127R00FHEK.pdf
Availability of CMF50127R00FHEK
QUANTITY
CMF50127R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50127R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50127R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50127R00FHEK
Related LinksCMF5012, CMF50127R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50127R00FHEK Details Description
Related parts for CMF50127R00FHEK
RELAY SSR 240VAC@02A/ 12V INPUT datasheet.pdf
FILTER LINE PWR RFI LOW .250 1A datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONN RCPT ACH W-B 2POS 1.2MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 11A TO220-5 datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT BLUE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK BST CM 38TSSOP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.04A 40.2 MOHM datasheet.pdf