Vishay/Dale CMF50130K00BER6
CMF50130K00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50130K00BER6
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50130K00BER6.pdf
Availability of CMF50130K00BER6
QUANTITY
CMF50130K00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50130K00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF50130K00BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50130K00BER6
Related LinksCMF5013, CMF50130K00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50130K00BER6 Details Description
Related parts for CMF50130K00BER6
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
DIODE PIN RF SWITCH 100V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN CRIMP datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf