Yageo 9T08052A7323CAHFT
9T08052A7323CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A7323CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 732K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A7323CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A7323CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A7323CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A7323CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A7323CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A7323CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A7323CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A7323CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A7323CAHFT
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" WW datasheet.pdf
IC FPGA 171 I/O 208QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
STAINLESS NON PLUG-INSIDE datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH datasheet.pdf
RES 99.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
COVER datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 1K OHM 18DRT datasheet.pdf