Vishay/Dale CMF50133R00BEKA
CMF50133R00BEKA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50133R00BEKA
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50133R00BEKA.pdf
Availability of CMF50133R00BEKA
QUANTITY
CMF50133R00BEKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50133R00BEKA
Internal Part NumberEIS-CMF50133R00BEKA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50133R00BEKA
Related LinksCMF5013, CMF50133R00BEKA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50133R00BEKA Details Description
Related parts for CMF50133R00BEKA
CONN CAP FOR RJF SERIES RCPT datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
TARGET HEAD ADAPTOR 20-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SGE-225-2-0770 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO-219AB datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf