Vishay/Dale CMF5013R000DHEK
CMF5013R000DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5013R000DHEK
Brief Description
RES 13 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5013R000DHEK.pdf
Availability of CMF5013R000DHEK
QUANTITY
CMF5013R000DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5013R000DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5013R000DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5013R000DHEK
Related LinksCMF5013, CMF5013R000DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5013R000DHEK Details Description
Related parts for CMF5013R000DHEK
JUMPER-H1507TR/A3049A/X 10" datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 30A PNL MNT datasheet.pdf
Connector Receptacle 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
1X8 LNL HDR ASSY datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 24S+8P datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.5% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.4A SOD57 datasheet.pdf