Vishay/Dale CMF50150R00FHEK
CMF50150R00FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50150R00FHEK
Brief Description
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50150R00FHEK.pdf
Availability of CMF50150R00FHEK
QUANTITY
CMF50150R00FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50150R00FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF50150R00FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50150R00FHEK
Related LinksCMF5015, CMF50150R00FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50150R00FHEK Details Description
Related parts for CMF50150R00FHEK
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 32MLF datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25VC DO201AD datasheet.pdf
IC ADC 20BIT INTERNAL OSC 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf