Vishay/Dale CMF5015K000BHR6
CMF5015K000BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K000BHR6
Brief Description
RES 15K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K000BHR6.pdf
Availability of CMF5015K000BHR6
QUANTITY
CMF5015K000BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K000BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF5015K000BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K000BHR6
Related LinksCMF5015, CMF5015K000BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K000BHR6 Details Description
Related parts for CMF5015K000BHR6
RES 130 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADM20S/AE20G/X datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 56.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 54MM datasheet.pdf
CABLE 7COND 22AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 13.2A 8 MOHM TH datasheet.pdf