Vishay/Dale CMF5015K000GKBF
CMF5015K000GKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K000GKBF
Brief Description
RES 15K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K000GKBF.pdf
Availability of CMF5015K000GKBF
QUANTITY
CMF5015K000GKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K000GKBF
Internal Part NumberEIS-CMF5015K000GKBF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K000GKBF
Related LinksCMF5015, CMF5015K000GKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K000GKBF Details Description
Related parts for CMF5015K000GKBF
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC POT DGLT 10K OHM 8-MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - CCE50S/AE50M/CCE50S datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 240MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 17X3MM VAPO 3VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ADHESIVE FERRITE ABSORBENT MATER datasheet.pdf
INSERT TPE-V 24-28MM datasheet.pdf
MICRO 15C S 48" WHT JACKS NI datasheet.pdf