Vishay/Dale CMF5015K000GKR6
CMF5015K000GKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K000GKR6
Brief Description
RES 15K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K000GKR6.pdf
Availability of CMF5015K000GKR6
QUANTITY
CMF5015K000GKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K000GKR6
Internal Part NumberEIS-CMF5015K000GKR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K000GKR6
Related LinksCMF5015, CMF5015K000GKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K000GKR6 Details Description
Related parts for CMF5015K000GKR6
IC I/O EXPANDER I2C 16B 28QFN datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 50MHZ 16SO datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC TV SILICON TUNER 48HVQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM YELLOW datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf