Vishay/Dale CMF5015K400FHBF
CMF5015K400FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K400FHBF
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K400FHBF.pdf
Availability of CMF5015K400FHBF
QUANTITY
CMF5015K400FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K400FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5015K400FHBF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K400FHBF
Related LinksCMF5015, CMF5015K400FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K400FHBF Details Description
Related parts for CMF5015K400FHBF
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32VQFP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC E254110V 14W OUT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TONG STR 22-18AWG RED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 15POS datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 154 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf