Vishay/Dale CMF5015K800FKEK
CMF5015K800FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K800FKEK
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K800FKEK.pdf
Availability of CMF5015K800FKEK
QUANTITY
CMF5015K800FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K800FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5015K800FKEK
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K800FKEK
Related LinksCMF5015, CMF5015K800FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K800FKEK Details Description
Related parts for CMF5015K800FKEK
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 16BIT 260 BGA datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
RES 128K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf