Vishay/Dale CMF5015K800FKEK
CMF5015K800FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5015K800FKEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5015K800FKEK.pdf
Availability of CMF5015K800FKEK
QUANTITY
CMF5015K800FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5015K800FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5015K800FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5015K800FKEK
Related LinksCMF5015, CMF5015K800FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5015K800FKEK Details Description
Related parts for CMF5015K800FKEK
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CLIP RETAINER C CELL BATTERY datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf