Vishay/Dale CMF50174K00FHEB
CMF50174K00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50174K00FHEB
Brief Description
RES 174K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50174K00FHEB.pdf
Availability of CMF50174K00FHEB
QUANTITY
CMF50174K00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50174K00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50174K00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50174K00FHEB
Related LinksCMF5017, CMF50174K00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50174K00FHEB Details Description
Related parts for CMF50174K00FHEB
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 2GHZ 16VFQFN datasheet.pdf
LED RECT PURE GRN PANEL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
4320-0471 CYCLOPS STRIPPING TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 430MA 530 MOHM datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
DIODE STD REC 85A DO-5 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5V 125W datasheet.pdf