Vishay/Dale CMF50178R00FKR6
CMF50178R00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50178R00FKR6
Brief Description
RES 178 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50178R00FKR6.pdf
Availability of CMF50178R00FKR6
QUANTITY
CMF50178R00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50178R00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF50178R00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50178R00FKR6
Related LinksCMF5017, CMF50178R00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50178R00FKR6 Details Description
Related parts for CMF50178R00FKR6
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 1.2X6.5MM 4.92" datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR20S/AE20G/CKR20S datasheet.pdf
OSC XO 77.76MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf